Strona główna Wydarzenia / Events Wielki Koncert Świąteczny uczniów z Angielsko Polskiego Programu Szkolnego im. Św. Jana...

Wielki Koncert Świąteczny uczniów z Angielsko Polskiego Programu Szkolnego im. Św. Jana Pawła II

75

22 grudnia 2016 r. i już od ponad 30 lat największe pomieszczenie w szkole St. Basil, gdzie mieści się Angielsko Polski Program Szkolny im Św. Jana Pawła II było wypełnione do ostatniego miejsca. W tym nastrojowym czasie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia odbył się Wielki Koncert Świąteczny pod haslem „Przyjdź Panie Jezu” na który przyszły całe rodziny.

W pięknej, świątecznej dekoracji sali z otoczeniem własnoręcznie wykonanych szopek przez uczniów klasy szóstej, od rozśpiewanych przedszkolaków, aż do klasy szóstej zgromadzoną publiczność wprowadzono w niesamowity bożonarodzeniowy nastrój. W ten nastrojowy wieczór uczniowie poprzez wspólne śpiewanie kolęd po polsku i po angielsku, i poprzez wierszyki, tańce i życzenia, wyrazili w ten sposób swoją radość w oczekiwaniu na przyjście Pana.

Występy młodych wykonawców były wspaniałym przeżyciem dla widowni i dostarczyły niezapomnianych wzruszeń, zwłaszcza dla rodziców, którzy z dumą podziwiali swoje pociechy, a i dla młodych artystów było to niemałe przeżycie. Wielu rodziców i dziadków nie ukrywalo wzruszenia, kiedy przypomnieli sobie swoje lata dzieciństwa w Polsce z okresu świąt Bożego Narodzenia, a teraz te piękne polskie tradycje kontynuują ich dzieci i wnuki z dala od kraju oczystego.

Śp. Maria Sava, inicjatorka i wspólzalożycielka Angielsko Polskiego Programu Szkolnego im. Św. Jana Pawla II w Edmonton, jedynego na kontynencie amerykanskim angielsko-polskiego programu szkolnego w kanadyjskim systemie Szkół Katolickich, powiedziała 30 lat temu, że to miejsce to jest taka „Polska Oaza” i rzeczywiście, jest to miejsce gdzie uczniowie mogą pogłębiać swój  język polski i poznawać kulturę polską.  Łączy ich język polski i obyczaje polskie poprzez obchodzenie różnych świąt i uczczenie rocznic państwowych. Jest to miejsce gdzie dzieci osiagają dobre wyniki w nauce i idealną dwujęzyczność.

Gromkie brawa od widowni najlepiej nagrodziły trud przygotowań.

Po koncercie Pani Dyrektor ​Elana Simington podziękowała młodym aktorom za piękny występ, gronu pedagogicznemu za piękne przygotowanie dzieci do koncertu a rodzicom i gościom za tak liczne przybycie.

Zdjecia i tekst: Z. Cynar – Polonia Edmonton News

 

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.