Strona główna Wydarzenia / Events Opłatek Parafialny z udziałem Zuchów i Skrzatów

Opłatek Parafialny z udziałem Zuchów i Skrzatów

253

W niedzielę 7 stycznia 2018 roku w kościele Różańca Świętego po Mszy św. o godzinie 13: 30 w dolnej sali  kościoła odbył się coroczny Opłatek Parafialny.
Na uroczystość przybyło ponad dwustu parafian z udziałem wielu zaproszonych gości, wśród nich siostry SNMP i księża. W miłej i świątecznej atmosferze pod przewodnictwem proboszcza o. Mieczysława Burdzy wszyscy odmówili modlitwę, a następnie składali sobie serdeczne życzenia dzieląc się opłatkiem.
Po uroczystym obiedzie i deserze, zgromadzeni parafianie i goście rozpoczęli śpiewanie kolęd. Miłą niespodzianką była wizyta kolędników. Skrzaty i Zuchy z ZHP Edmonton Szczepu Beskidy starając się pielęgnować staropolskie tradycje ucieszyli swoją wizytą i śpiewem wszystkich zgromadzonych. Siostry SNMP użyczyły kolędnikom strojów, a przepiękne ręcznie robione rekwizyty (gwiazda, tur i aniołek) zostały pożyczone od pani Ciupińskiej z Polskiego Programu Szkolnego im. Św. Jana Pawła II.
Dzieci śpiewały znane kolędy i pastorałki przy akompaniamencie druhny Ani na gitarze. Skrzaty i Zuchy, a wśród nich jedna Harcerka, śpiewały, grały na instrumentach perkusyjnych i tańczyły.  Zuch Natalia rozczuliła wszystkich piosenką „Tobie Mały Panie” z repertuaru Natalii Kukulskiej.
Na zakończenie kolędowania wszyscy zgromadzeni zgodnym chórem zaśpiewali 100 lat dla o. Proboszcza, który właśnie w tym dniu obchodził swoje urodziny, a dzieci jeszcze raz przemaszerowały uroczycie z gwiazdą  kolędników pomiędzy stołami, ciesząc swoim widokiem zgromadzone grono gości.
Dziękujemy za możliwość kolędowania, życzymy dużo zdrowia i opieki Bożej.
Do zobaczenia za rok.
Czuwaj Druhna Monika