Strona główna Wydarzenia / Events Nasz Eric Mrugała zwycięża na kanadyjskich basenach

Nasz Eric Mrugała zwycięża na kanadyjskich basenach

425

Eric urodził się w 2007 i w wieku 4 lat zaczął uczęszczać na swoje lekcje pływania, które zakończył po kilku miesiącach, kiedy dostał się do klubu pływackiego.
W 2013, po przylocie do Edmonton, Eric dostał się do Olympian Swim Club, gdzie już w wieku 6 lat zaczął uczestniczyć w zawodach pływackich, na których nie miał sobie równych w swojej kategorii wiekowej. I tak, każdego roku dostawał promocje do bardziej zaawansowanych grup w swoim klubie a jego wyniki na zawodach spowodowały ze jego imię stało się coraz bardziej znane wśród rywali jak i kibiców oglądających zawody pływackie, a wygrane rejsy żadna niespodzianka.

Choć zazwyczaj był najmłodszy w grupie z która trenował, był zawsze w jej czołówce. W wieku 8 lat zdobył swój pierwszy meet qualifying time (MQT), który gwarantował mu uczestnictwo w eliminacjach do mistrzostw Alberty. Eric był najmłodszym uczestnikiem tych zawodów i pomimo dzielnej walki nie był fizycznie w stanie pokonać rywali w wieku 11 lat…. Ale to spowodowało tylko, ze Eric jeszcze ciężej trenował i pokonywał swoje własne limity….w następnych roku, na tych samych zawodach, otrzymał już medale.

Za osiągniecia w pływaniu w sezonie 2015/2016 Eric otrzymał nagrodę najlepszego pływaka w swoim klubie (Most Valuable Swimmer) w swojej grupie treningowej.

W tym roku, w wieku 9 lat, Eric zakwalifikował się do mistrzostw północnej Alberty i rywalizując w kategorii wiekowej do 11 lat, wrócił z zawodów z 6 medalami i pucharem mistrza na dystansie 200 metrów!
Tydzień temu, Eric został wyróżniony za swoje osiągniecia w pływaniu przez związek pływacki Alberty (Swim Alberta) tytułem – Top 5 Alberta Swimming w kategorii do 10 lat za osiągniecie Swim Alberta Male Youth Recognition Standards (choć osiągnął te wyniki będąc 9-latkiem). Aktualnie, po zakończeniu sezonu pływackiego na krótkim (25 metrowym) basenie, Eric jest:

  • najszybszym pływakiem urodzonym w 2007 roku w całej Prowincji Alberta we wszystkich stylach i dystansach
  • najszybszym lub w pierwszej piątce pływaków w wieku do 10 lat (rocznik 2006 – 2007) w Albercie
  • najszybszy w całej Kanadzie w 50m i 100m motylkiem wśród pływaków urodzonych w 2007!
  • w czołówce pływaków urodzonych w 2007 w całej Kanadzie w pozostałych stylach!

Od kwietnia 2017 zaczyna się sezon pływacki na długim basenie (50 metrowym) a z nim kontynuacja treningów w klubie pływackim. Ciekawe czym nas Eric zaskoczy podczas następnych miesięcy?

Jolanta Wandzel-Mrugała – mama Erica