Strona główna Felietony Koronawirus i co tak naprawdę jest dla nas ważne

Koronawirus i co tak naprawdę jest dla nas ważne

560

Koronawirus – słowo cytowane w mediach ponad bilion razy. W jednych wzbudza strach, inni nadal sądzą, że to ich nie dotyczy. Muszę przyznać, że zdarzają mi się napady lęku, zwłaszcza wieczorem, chociaż staram się nie słuchać za dużo wiadomości i skupić na czymś innym. Jednak fakt, że moja rodzina jest w Polsce, a granice są zamknięte potęguje mój stres. Od prawie dwóch tygodni izoluję się w domu. Wiem, że dla niektórych zamknięcie się w czterech ścianach nie jest łatwe, ale proszę nie popełnijmy tego błędu, co Włosi. Wczoraj zmarło tam ponad 600 osób.

Tym, co pomaga mi przetrwać ten kryzys, są m.in. pozytywne wiadomości, takie jak ta zmniejszeniu zanieczyszczenia powietrza czy ta o tym, że delfiny pływają w kanałach Wenecji.

Mam nadzieję , że czegoś się nauczymy dzięki tej sytuacji:

1. Będziemy spędzać więcej czasu z bliskimi,
2. Docenimy to, że w sklepach jest towar, że możemy wyjść na spacer, trzymać się za ręce, wyjechać nad morze, iść do kawiarni,
3. Będziemy bardziej szanować naszą planetę. Czy fabryki muszą pracować nonstop? Czy musimy tak dużo kupować i konsumować? Przyznam, że sama mam dużo pracy w tym zakresie.
4. Będziemy myśleć o innych, a nie jedynie skupiać się na własnych potrzebach.

Jak powiedział Seneka: “Nie otrzymujemy krótkiego życia, ale czynimy je krótkim i nie brakuje nam życia, ale trwonimy je.”

Teraz mamy szansę się zatrzymać i zastanowić nad tym co jest na prawdę ważne.

Póki co, życzę wytrwałości. Razem przetrwamy.