Strona główna Wydarzenia / Events Karol Niedzielski otrzymał święcenia diakonatu!

Karol Niedzielski otrzymał święcenia diakonatu!

255

Karol Niedzielski parafianin z polskiej parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Edmonton otrzymał z rąk JE ks. abpa. Richarda Smitha święcenia diakonatu. Uroczystość miała miejsce w bazylice pw. Św. Józefa w Edmonton 9 lipca 2016 roku o godz. 11:00. Na Liturgię Święceń przybyło bardzo wielu Parafian Matki Bożej Królowej Polski i Różańca Świętego. Święcenia diakonatu to pierwszy z trzech stopni święceń udzielanych kandydatom do posługi kapłańskiej.

Karol był jednym z pięciu kleryków, którzy w tym dniu otrzymali sakrament święceń w stopniu diakona. Z tej okazji Karol dziękuje wszystkim parafianom tym słowami:

Droga Rodzino Parafialna

Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy brali udział w mojej uroczystości otrzymania święceń diakonatu, nie mogę to uczynić osobiście ponieważ musze wracać do Vegerville do swoich zajęć. 18 lipca br. wylatuję na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z grupą młodzieży, ale po powrocie z Polski podziękuję każdemu osobiście. Obecnie proszę księdza proboszcza, aby podziękował wszystkim w moim imieniu.

Z błogosławieństwem diakona

Roger-Karol Niedzielski, Szczęść Boże

Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski została założona 25 lat temu po fali emigracji politycznej w latach 80tych. Parafia w niedługim czasie może być świadkiem pierwszych w historii święceń kapłańskich parafianina Karola Niedzielskiego.

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.