Strona główna Ciekawostki Jesteśmy w czołówce!!! Elektronicze dowody ubezpieczenia

Jesteśmy w czołówce!!! Elektronicze dowody ubezpieczenia

329

Alberta jest trzecią prowincją legalizujacą elektroniczy dowód ubezpieczenia samochodu. Od 13 sierpnia w Albercie legalnie nie jest wymagane posiadanie papierowego dokumentu czyli tak zwanej „ Pink Card”.

No tak, ale co to w praktyce znaczy i jakie sa tego zalety?

NAJWAŻNIEJSZE co musimy wiedziec to to, że fotografia naszej „Pink Card” nie stanowi elektronicznego dowodu ubezpieczenia.

Nie zniesiono też kary za nie posiadanie dowodu ubezpieczenia, więc jeśli wybierzemy taką opcję to nie pozwólmy aby nasz telefon był nawet blisko do wyczerpania jego baterii.

Jeśli chcemy skorzystać z tej opcji to musimy załadować mobilną aplikację naszego ubezpieczyciela i wykreować własne konto. Oczywiście jeśli ubezpieczyciel ma taką aplikację dostępną. W chwili obecnej nie wszystkie firmy oferuja tę opcję.

Nie jestem pewien gdzie są zalety elektronicznego dowodu ubezpieczenia. Tak, wiem że żyjemy wśród wielu kolekcjonerów mobilnych aplikacji którzy chętnie sprawdzą następną. Ale jeśli zastanowimy sie przez chwilę to zuważymy że w przeciętnej rodzinie jest kilka smochodów i kilku kierowców, zamieniających się samochodami. Co wtedy? Każdy musi mieć odpowiednią aplikację do danego samochodu zanim zacznie ja używać. Ile aplikacji będzie musiał posiadać właścicel firmy który na zmianę używa samochody prywatne i firmowe? No i oczywiście kiedy zmienimy ubezpieczyciela to potrzebna będzie nowa mobilna aplikacja. Niezależnie od tego jakie nonsensy są wypisywane w publikatorach to pamiętajmy że elektroniczne dowody ubezpieczenia nie mają żadnych zalet dla ubezpieczycieli dopóki są oni prawnie zobowiązni do wystawiania papierowych. Dla przeciętnego użytkownika szanującego swój czas to żaden postęp. Ale nie zapominajmy że jest 2019 i nasze nawyki oraz dane personalne, transmitowane przez telefon i jego aplikacje są bardzo cenne dla organizacji tymi danymi handlującymi. Niezależnie czy je polubimy czy nie elektronicze dowody ubezpieczenia obecnie promowane jako postęp „dla naszej wygody”, są niczym innym jak nowym narzędziem w kolekcjonowaniu danych konsumenckich pomocnych w kontrolowaniu społeczństwa.

Mietek Piórkowski – Alberta Insurance Corp.