Strona główna Wydarzenia / Events DZIĘKUJEMY!

DZIĘKUJEMY!

114

Za nami niedziela 29 maja 2016 r, która przeszła do historii jako jeden z najpiękniejszych dni w historii Polonii w Albercie. W tym dniu nasza grupa etniczna przyłączyła się do mieszkańców naszej Prowincji i całej Kanady w pięknej akcji charytatywnej, w której dzięki pracy woluntariuszy, zaangażowaniu i ofiarności wielu osób udało się zebrać ponad 60 tysięcy dolarów na pomoc pogorzelcom w Fort McMurray.

W tym szczególnym dniu okazaliśmy naszą wrażliwość na nieszczęście i spontaniczność w niesieniu pomocy każdemu, kto jej akurat potrzebuje, i to jest jeden z najpiękniejszych gestów wobec drugiego człowieka.

Festyn charytatywny dla pogorzelców w Fort McMurray, który odbył się w niedzielę 29 maja b.r. na posiadłości „Wawel” Towarzystwa Polskich Weteranów zakończył się duzym sukcesem. Inicjatorem i organizatorem festynu były edmontońskie zespoły taneczne „Łowicz” „Oberek” i „Opoczno” przy pełnym poparciu organizacji polonijnych w Albercie.

Cały dochód z festynu trafił do Kanadyjskiego Czerwonego Krzyża. Rząd Alberty i Kanady ogłosili, że dotacje dla Kanadyjskiego Czerwonego Krzyża na rzecz poszkodowanych we Fort McMurray będą podwojone.

Duże gratulacje i podziękowanie dla Polonii w Edmonton i w całej Albercie za przekazane dotacje. Organizatorzy festynu z głębi serca dziękują wszystkim, którzy swoją obecnością współtworzyli wyjątkową atmosferę, bawiąc się i jednocześnie wspomagając szlachetną inicjatywę. Dziękują w szczególności tym wszystkim, którzy poświecili niedzielne popołudnie, aby pracować w kuchni, grać, śpiewać i tańczyć dla popierających dobroczynną inicjatywę organizatorów festynu.To była wielka radość doświadczyć w tym dniu, że tak wiele osób zrozumiało istotę i ważność tego charytatywnego festynu, okazało gest życzliwości, troskę o człowieka i jego potrzeby.

Polonia w Albercie może być dumna, że jest częścią grupy społecznej, która myśli i odczuwa podobnie jak inni. „Proszę Państwa możemy być dumni, że działamy prężnie na terenie Alberty” – powiedział między innymi Janusz Tomczak, prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej w Albercie, serdecznie dziękując wszystkim organizacjom polonijnym i osobom prywatnym za hojne dotacje.

Wersję angielską podziękowania organizatorzy zakończyli tym słowami „Our hearts are so full seeing how everyone was able to come together to help those who need it. We are proud to be a part of this amazing community. Thank you, dziękujemy

Z. Cynar, Polonia Edmonton News

 

 

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.