Strona główna Felietony Co teraz dla Ciebie jest najważniejsze?

Co teraz dla Ciebie jest najważniejsze?

229
Taka moja smutna refleksja. Nie miejcie mi za złe tego artykułu, jaki za chwile zaczniecie czytać i kontemplować czyli pogrążać się w myślach, przyjrzeć się swojemu obecnemu życiu, lub czemuś a raczej obecnie panującej sytuacji.
 
CO DLA NAS OZNACZA OBECNA SYTUACJA W DOBIE KRYZYSU FINANSOWEGO A PANDEMII JAKA OPANOWAŁA PRAWIE CAŁY ŚWIAT?
 
Nasuwa mi się tu pytanie? O jakim tu kryzysie piszesz? A no właśnie!
Każdy się zastanawia, czy jego to nie dotyczy, rodziny, przyjaciół czy Pracy, która jest po Zdrowiu najważniejsza częścią naszego życia. Wielu z nas martwi się obecna sytuacja i Ekonomia, która w dużym stopniu może zagrozić naszej całej populacji na Świecie. Spadające ceny ropy, wahania rynku giełd, które kontrolują nasze finanse, kredyty jakie wielu z Was pobrało i żywność, która w zastraszającym tempie znacznie wzrosła w porównaniu z wcześniejszymi miesiącami. Wielu przywódców, światowych liderów, najlepszych światowych ekspertów w dziedzinie biznesu i zarządzania,- nie jest w stanie opanować tego chaosu jaki z dnia na dzień wzrasta, wiedząc jak rozwija się sytuacja zdrowotna po wykryciu niebezpiecznego dla zdrowia wirusa. Jak się przygotować do takiej sytuacji, jeśli COVID-19 (jak został nazwany) trafi na ciebie czy Twoją rodzinę? O czym powinieneś wcześnie pomyśleć!
 
Przede wszystkim nie panikować – Usiądź w spokoju i pomyśl, co jest ważne w takiej sytuacji?
Moja sugestia. Bardzo ważne jest mieć taka zaufana osobę, aby mogła w twoim imieniu poinformować twoich najbliższych,- jeśli trafisz do szpitala. Pomoże to szybko i skutecznie uzyskać odpowiednie informacje, jakie ta osoba posiada. Musi to być bardzo zaufana osoba, której możesz spokojnie powierzyć swoje sprawy, dokumenty i inne informacje o sobie, sprawy związane z bankami, dostępy do wszelkich kont internetowych, PIN, listy rachunków, czy spisany Notarialnie Testament (tak testament, bo w przeciwnym razie wszystko przejmie rząd). Sporządzania testamentu jest najważniejszą sprawa i dlatego powinieneś mieć taki dokument, kiedy twoi bliscy będą potrzebowali takiej osoby, która zanim zapadnie decyzja- zajmie się wszystkim, gdybyście wy nie mogli już podejmować decyzji dotyczących opieki zdrowotnej lub waszego majątku.
 
A, co z Ekonomia? waszymi zgromadzonymi zasobami finansowymi, udziałami w spółkach czy inwestycjami giełdowymi? Jak wszyscy wiecie najbardziej majętni ludzie na świecie już od kilku kwartałów gromadzą gotówkę i pomimo tego tracą zamiast wycofać wszystko i ulokować w bezpiecznym miejscu czy podzielić to miedzy swoich bliskich, którzy mogą nie mieć takiej możliwości, aby zapewnić sobie przetrwania tego wszystkiego. Zwłaszcza dla emerytów którzy ze swojej skromnej pensji nie maja na leki czy maski potrzebne do ochrony ich zdrowia. Przykładem tez mogą być ludzie, którzy potracili prace czy pensje, która tez mogła przez pracodawców zostać zamrożona. „Bogacze”? Wszystko wygląda na to, że szykują się na nadejście kryzysu, by w jego trakcie zaspokoić siebie i swoich bliskich lub myślą tylko o sobie. Co to da? Czy teraz ważniejsze nie jest zdrowie od pieniądza? Poza tym można usłyszeć w radio czy telewizji, ilu bogaczy staje się mniej zamożnymi osobami. Ilu z nich potraciło swoje majątki, tracą na giełdach duże sumy pieniędzy. Jest jeszcze wielu bogaczy, którzy coraz mniej wydają na drogie przedmioty, co mnie cieszy a lokują w zdrowie. Ale czyż teraz Zdrowie, Rodzina i bliscy nie są najważniejsi? Zastanówmy się nad tym i prośmy Boga o przebaczenie i pogódźmy się z innymi lub pomóżmy najbardziej potrzebującym, którzy nie są teraz w stanie zaspokoić swoje potrzeby zdrowotnej, higienicznej czy ekonomicznej. Ekonomicznej mam na myśli przysłowiowy „świeży chleb”. Urodziliśmy się goli i odejdziemy tacy sami nie zabierając tego z sobą. Pomyślcie wiec o tym i zróbcie tak zwany Rachunek sumienia.
Autorem tekstu jest Yvonne Gavin