Strona główna Ogloszenia / Announcements WOŚP w Kanadzie ruszył pełną parą!

WOŚP w Kanadzie ruszył pełną parą!

182
WOŚP w Kanadzie ruszył pełną parą!
WOŚP w Kanadzie ruszył pełną parą!

Polacy w Polsce i na świecie kochają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP) – bo jak można nie kochać jedynej w swoim rodzaju akcji charytatywnej, która do tego stopnia łączy ludzi – pokoleniowo, geograficznie, środowiskowo, a jej celem jest pomoc najbardziej potrzebującym, czyli dzieciom (i ludziom starszym) przez zakup ratującego życie sprzętu medycznego do szpitali.

W Kanadzie WOŚP istnieje już bardzo długo, od 2003 roku. Zeszłoroczna akcja przyniosła rekordową ilość pieniędzy – zbierane były do puszek w polonijnych punktach, była zbiórka wirtualna, a także odbył się tradycyjny koncert-finał w Restauracji Fregata w Mississaudze, połączony z aukcją (poza Toronto zbierały z dużym powodzeniem inne miasta):

BRAWO MY!!! WOŚP w Kanadzie zebrał rekordową kwotę!

28 WOŚP – jak zagrała Kanada? Rekord w zbiórce $$$ (cz. 1)

Tegoroczna akcja i finał są wyjątkowe, bo pandemiczne. Co prawda puszki są wystawione w polskich sklepach, ale są też nowe, innowacyjne metody zbierania pieniędzy, które wymyślił sztab w Toronto (który jest centralnym sztabem dla całej Kanady):  

• SNOW ANGEL CHALLENGE – WOŚP CANADA

#snowangelwosp Ewa Henry-Dawson: Siema! Kochani, jako szefowa kanadyjskiego sztabu WOŚP rozpoczynam Snow Angel Challenge – zaczynam od wpłacenia do eSkarbonki naszego Sztabu (i zachęcam do tego wszystkich) https://eskarbonka.wosp.org.pl/w2twqg

  Po wpłaceniu, robię tzw śniegowego anioła w BARDZO SKĄPYM ODZIENIU ? , wrzucam filmik i nominuję kilka kolejnych osób. Robimy coś co przystało na mieszkanki i mieszkańców zimnej Kanady.  

  Zróbmy tak, żeby ta akcja miała wielki zasięg, a nasza skarbonka (a w rezultacie zbiórka #WOŚP) pękła w szwach. Nominujmy znajomych na całym świecie – Snow Angel Challenge może być także wykonywany na plaży 🙂   WPŁATY do kanadyjskiej skarbonki:https://eskarbonka.wosp.org.pl/w2twqg

Czytaj więcej @ www.GazetaGazeta.com