Strona główna Wydarzenia / Events Dziękujemy 2018

Dziękujemy 2018

199

31 Grudnia to dzień szczególny. Większość z nas już od rana czuje niesamowitą ekscytację. Niby dzień jak co dzień, jednak ostatni dzień w kalendarzu posiada szczególną moc. Wielu wybiera się dziś na zabawę sylwestrową aby pożegnać mijający rok i przywitać nowy. Odliczanie przed północą sprawia, że przez chwilę przystajemy w zdumieniu i uświadamiamy sobie, że właśnie minął kolejny rok naszego życia. Zanim zaczniemy planować nasze noworoczne postanowienia powinniśmy podarować sobie kilka chwil w samotności i zadumać się nad ubiegłymi miesiącami.

Każdy z nas doświadczył w ubiegłym roku jakichś nieprzyjemności, przeszkód, niedogodności czy bólu serca. Może nie dopisywało nam zdrowie, może straciliśmy oszczędności, może nasze relacje rodzinne były nie do pozazdroszczenia. Nie odwracajmy się od tych trudnych momentów, przeciwnie, odważnie przyjrzyjmy się im dziś z bliska. Patrzmy tak długo, aż dojrzymy ich pozytywny aspekt. Być może w naszych rozterkach i cierpieniach doświadczyliśmy pomocy ze strony bliskich, może choroba zmusiła nas do zmiany nawyków żywieniowych i zmiany nałogów, może zmieniliśmy swój sposób patrzenia na świat lub wybaczyliśmy komuś. Każde doświadczenie jest cenne, choć nie zawsze chcemy lub jesteśmy w stanie to od razu zauważyć.

Szczególnie ważne jest aby podsumowując rok miniony zwrócić uwagę na wszystkie dobre, ciepłe, przyjemne momenty i poczuć wdzięczność, nawet za najmniejsze osiągnięcia. Podziękujmy za to że nie poddaliśmy się i przetrwaliśmy kolejny rok. Podziękujmy w duchu za nasze rodziny i przyjaciół, za nasze wszystkie sukcesy w pracy i w codziennym życiu. za wszystkie radości, małe i duże. Podziękujmy za to, że żyjemy w spokojnym kraju, wśród wspaniałych ludzi, blisko przepięknej natury. Delektujmy się tymi momentami tak, jak będziemy kosztować pysznych potraw i drinków na dzisiejszym balu czy prywatce.

Doceniając to wszystko co mamy wzbogacamy nasze życie, dostrzegamy jak bardzo jesteśmy obłaskawieni, jak nasze życie jest ciekawe i piękne. Zamknijmy oczy i uśmiechnijmy się do samych siebie, cieszmy się, że jesteśmy obdarzeni kolejną szansą, aby nadchodzący rok uczynić jeszcze piękniejszym i wspanialszym.

Życzę całej Polonii w Edmonton Szampańskiej Zabawy Sylwestrowej i jak najwięcej Zdrowia, Miłości i Szczęścia w Nowym Roku 2019!!!

Joanna Dyl – Polonia Edmonton News