Strona główna Wydarzenia / Events Ci w Kanadzie tęsknią za Polską i na odwrót – list...

Ci w Kanadzie tęsknią za Polską i na odwrót – list z Polski

549

Patrząc oczami ludzi -każdy z nas to inaczej widzi. Ci w Kanadzie tęsknią za Polską  i na odwrót.  Spotykam ludzi w Polsce, którzy mówią że daliby wszystko by móc wyjechać za Wielką Wodę czyli do Kanady. Jako dziecko słyszałam słowa płynące z babcinych ust:” Do Kanady nawet na piechotę bym szła.” No i masz ci los!

To pobożne życzenie mojej babci sprawdziło się aż w następnych pokoleniach. Jej trzy wnuczki mieszkają w Kanadzie.  Jestem jedną z nich, a mnie się nawet nie śniło, że będę życ w Kanadzie. Nie marzyłam, nie planowałam – samo tak jakoś wyszło.  Przeznaczenie czy Program Rodzinny? Włos się jeży, nie tylko na głowie, jeśli pomyślę jakie jeszcze Programy Rodzinne są zakodowane w mojej podświadomości przez przodków.

Jedni tęsknią za rodzinnym krajem, inni nie. Czym to jest powodowane? Być może dawna emigracja naszych przodków za chlebem. Wielu Polaków rozproszyło się po całym świecie. Gdy życie stało się łatwiejsze, wtedy budziła się chęć powrotu na “stare śmieci”. Co Ty myślisz na ten temat?

Boszenna Nowiki – Polonia Kanada News