Strona główna Wydarzenia / Events Bal Wszystkich Świętych – wieczór pełen wrażeń

Bal Wszystkich Świętych – wieczór pełen wrażeń

291

W środę, 31 października 2018 w parafii Różańca Świętego odbył się bal Wszystkich Świętych.

Wszystko zaczęło się już dzień wcześniej. Ojciec Tomasz pompował balony do dekoracji, Rycerze Kolumba przywieźli słodycze i zawieszali „piniatę”(kosz cukierkami), a reszta dzielnych wolontariuszy dekorowała salę.

Bal rozpoczął się Mszą Świętą, podczas której dzieci wraz z siostrą Akwiliną śpiewająco przygotowały oprawę do liturgii.

Po mszy, w sali parafialnej rodzice wspólne z dziećmi mieli okazję do wspaniałej zabawy przy muzyce, nad którą czuwał oczywiście DJ Jaro i pląsów, które prowadziła „Kateri Tekakwitha”.

Siostra Marianna podczas balu przemieniła się w zręcznego „paparazzi”, natomiast siostra Rafała wraz z innymi siostrami oraz młodzieżą czuwała nad przebiegiem konkursów.

Dzieciaki zdobywały cukierki i słodycze na wiele sposobów. Można było spróbować sił w piciu oranżady przez słomkę na czas, w zręcznych rzutach do celu, zabawach z balonem, ubieraniu bobasa z zamkniętymi oczami i wielu innych konkurencjach. Uczestnicy balu podskakiwali w rytmie muzyki na dmuchanej zjeżdżalni, rozbijali piniatę, wyciągali niespodzianki z pudła oraz tańczyli przy piosence

„Nie boję się gdy ciemno jest” przy zgaszonych światłach z „glow stick”. Klaun rozdawał skręcone w wybrany kształt balony, a przepyszne pączki z Bałtyk Bakery, przekąski w formie owoców i warzyw oraz wspaniałe ciasta upieczone przez rodziców cieszyły nie tylko oko, ale rówież podniebienie. Szampańska muzyka i konkurs „tańczące krzesełka” zmobilizowały do wspólnego tańca i rywalizacji nawet rodziców.

Frekwencja dopisała, dzieci i rodzice z parafii Różańca Świętego jak również z parafii Matki Bożej Królowej Polski razem świętowali tę przepiękną wigilię Wszystkich Świętych.

Dzieci zachwyciły wszystkich uroczymi kostiumami świętych. Można było zobaczyć Jana Pawła II, Maryję, siostrę Faustynę, matkę Teresę z Kalkuty, św. Jerzego, św. Zuzannę, św. Joannę d’Arc, św. Franciszka, trzech króli, królową Jadwigę, Archaniołów Michała i Gabriela oraz całe zastępy aniołków i wielu innych świętych. W konkursie na najlepszy kostium świętego wygrali oczywiście wszyscy uczestnicy, gdyż stroje były przepiękne i bardzo pomysłowe. Jury w składzie: siostra Benedyktyna SNMP, siostra Adrianna, ojciec Mieczysław i ojciec Tomasz przyznało nagrody – wyróżnienia dzieciom, które były przebrane za Jana Pawła II, Maryję i św. Franciszka.

To był niesamowity wieczór pełen wrażeń. Z serca dziękujemy głównemu pomysłodawcy balu Wszystkich Świętych – ojcu proboszczowi Mieczysławowi Burdzy OMI. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wszelką pomoc. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Sióstr SNMP, ojca Tomasza Jarosza OMI oraz młodzieży za pomoc w zabawach i organizacji balu. Rycerzom Kolumba, Bałtyk Bakery, Bałtyk Meat Products and Deli, Polonia Sausage and Deli oraz Polish Food Center dziękujemy za pomoc w sponsorowaniu słodyczy dla dzieci. Ojcu Marcinowi Mironiuk OMI, Polskiemu programowi im. św. Jana Pawła II, polskim szkołom sobotnim, polskim stacjom radiowym oraz Polonia Edmonton News wdzięczni jesteśmy za reklamę i pomoc w propagowaniu tej szczytnej idei.

Szczęść Boże wszystkim i do zobaczenia za rok!