Strona główna Wydarzenia / Events Stanica “Kopernik”. Przystępujemy do II etapu budowy. Nie zabraknie miejsca dla nikogo

Stanica “Kopernik”. Przystępujemy do II etapu budowy. Nie zabraknie miejsca dla nikogo

424 views
0
Podziel się tym artykułem z innymi

WARUNKI TYLKO WARUNKAMI, OD DAWNA WSZAK SŁYSZYMY TO, LECZ MY JESTEŚMY HARCERZAMI I ZWYCIĘŻYMY WSZELKIE ZŁO!

Nawiązując do artykułu śp. Zygmunta Cynara z 13 października 2018 roku, w którym pisał, że „od nas wszystkich zależy, czy w przyszłym roku młodzież harcerska, szkolna, kościelna będzie mogła powrócić na Stanicę aby w całości wykorzystać piękno tego obiektu i okolicy” chcieliśmy poinformować, że po ukończeniu I-szej fazy budowy pawilonu dla zuchów (w październiku 2018 roku), obecnie przystępujemy do kontynuacji rozpoczętego projektu i wkrótce rozpoczynamy prace związane z II fazą budowy.

Własnie dzięki otrzymanym pieniążkom z Alberta Culture and Tourism oraz poparciu moralnym i finansowym organizacji polonijnych z nadzieją i ufnością patrzymy w przyszłość. Wierząc, że dzieci i młodzież uczestnicząca w akcjach organizowanych przez doświadczonych instruktorów uczy się obowiązku, samodzielności, odpowiedzialności, tolerancji i poszanowania cudzej własności – to przyszli „liderzy polonijni”. To oni będą przekazywać następnym pokoleniom to co jest polskie, co dobre i piękne i co warto wiedzieć o naszej „starej” i „nowej” ojczyźnie.

I znów cytując słowa z artykułu śp, Zygmunta Cynara „organizatorzy obozów i kolonii z niecierpliwością oczekują nadejścia tego dnia, kiedy nie będą musieli odmawiać dzieciom i młodzieży uczestnictwa ze względu na brak miejsca” informujemy, że w lipcu odbędzie się akcja letnia harcerzy, poźniej krótki obóz taneczny zespołu „Łowicz”, jak zwykle kolonie szkolne „Poznajemy Polskę”, programowy biwak harcerski oraz biwak Drużyny Starszoharcerskiej „Gryf”.

W załączeniu list gratulacyjny od Ministra Ricardo Mirande oraz zdjęcia upamiętniające przekazanie czeku na sumę $35,000 od Polish Heritage Society.

Z harcerskim pozdrowieniem „Czuwaj!”

Candian Polish Youth Friendship Society of Edmonton